Super Rugby


9/14/2018

QRU announce 2018 U15 Junior Gold Cup squads


Queensland Rugby Union (QRU) today announced the 2018 U15 Junior Gold Cup squads, ahead of the 2018 Junior Gold Cup program, which will be held at Ballymore and The Southport School on the Gold Coast from Friday 28th September to Saturday 6th October.

3 squads of 25 have been selected which form the 3 Queensland teams (Red, White and Blue) that will compete in the Northern Conference of the Junior Gold Cup program against Victoria and the National Indigenous team.

All selected players are to confirm their selection by completing the following online player data form.

https://form.jotform.co/82550810359861

Players are asked to assemble at Sunnybank RUC on Wednesday 19th September at 5pm for induction and the first training session.

Any queries regarding the 2018 Junior Gold Cup program should be directed to Tyrell Barker- Pathways Coordinator. tyrell.barker@redsrugby.com.au

 

 

Queensland U15 Red
Name School Club
Bailey Russell Anglican Church Grammar School Easts RUC
Brayden O'Sullivan Emerald SHS Nogoa Redclaws JRUC, Emerald
Cooper MCGeary The Southport School Surfers Paradise JRUC
David Vaihu St Joseph's College Gregory Terrace Sunnybank RUC
Dwayne Ludwick Marist College Ashgrove
Ezra Howe Brisbane SHS
Floyd Aubrey Marist College Ashgrove GPS RUC
Flynn Atkins The Southport School Bond University Pirates JRUC
George Stoddart Anglican Church Grammar School Easts RUC
Harrison Swane St Joseph's Nudgee College Albany Creek JRUC
Jock McPherson Anglican Church Grammar School
John Bryant St Laurences College Souths RUC
Joshua Mongard St Laurences College Souths RUC
Logan Smith Ipswich Grammar School
Malique Douthat-Sjoberg Ipswich Grammar School
Manihi Maurangi Trinity Bay SHS Brothers JRUC, Cairns
Mason Gordon Brisbane Boys College Wests RUC
Matthew Bennett Redcliffe SHS Caboolture JRUC
Nick Baker Marist College, Ashgrove GPS RUC
Noah Hartley Marist College (Emerald) Nogoa Redclaws JRUC, Emerald
Taj Annan Brisbane Boys College
Tanna Wilson Sunshine Coast Grammar School Sunshine Coast Grammar School JRUC
Tyson Stanley** Canterbury College Sunnybank RUC
Vincent Sefo Brisbane SHS
William Cartwright St Joseph's Nudgee College


Queensland U15 White
Name School Club
Albert Dynevor Downlands College South Toowoomba JRUC
Carsen Patu Keebra Park SHS Colleges JRUC
Cian Morris Aquinas College Surfers Paradise JRUC
Conor Postle Downlands College South Toowoomba JRUC
Dante Fruean Ipswich Grammar School Kenmore JRUC
Devin Pule'anga St Joseph's College, Gregory Terrace Easts RUC
Drew Whelan The Cathedral School, Townsville Teachers West JRUC, Townsville
Dylan Hapeta Mountain Creek SHS Caloundra JRUC
Edward Condon Brisbane Boys College Colts JRUC, Rockhampton
Elekana Suavai Trinity Bay SHS Brothers JRUC, Cairns
Flynn Johnson Chanel College, Gladstone Gladstone JRUC
Harry Wells The Southport School
Harry Whitten Marist College Ashgrove GPS RUC
Jesse Tagantanuu St Joseph's Nudgee College
Kaleb Sturgess St Patricks College, Shorncliffe Albany Creek JRUC
Kaleb Winters-Chang Brisbane SHS
Kmani Levi Ignatius Park College Burdekin JRUC
Lachlan Ryan Ignatius Park College Brothers JRUC, Townsville
Max Craig Iona College Easts RUC
Michael Jones St Joseph's Nudgee College Everton Park JRUC
Natiana Winikerei Wavell SHS Norths RUC
Nikolas Mitchell Townsville Grammar School Townsville Grammar JRUC
Noah Fielding AB Patterson College Helensvale JRUC
Raheem Rolfe Bowen SHS
Xavier Stowers Ipswich Grammar School Logan City RUC

Queensland U15 Blue
Name School Club
Alex Miles Miami SHS Surfers Paradise JRUC
Byron Smith St Joseph's Nudgee College Brothers RUC
Charlie Wigan Toowoomba Grammar School USQ Saints JRUC, Toowoomba
Damian Vukovic Brisbane SHS Easts JRUC
Darby Duke Brisbane SHS Sunnybank RUC
Douglas Gemmell Good Shepherd Lutheran College Caloundra JRUC
Ethan Tronc Ipswich Grammar School
Henry Doe Brisbane Boys College Wests JRUC
Jackson Brown Downlands College South Toowoomba JRUC
Jackson Chang Brisbane SHS
James Kininmonth Brisbane Boys College Easts JRUC
Jerry Silli Brisbane SHS Riverside JRUC
Jonathan Van Aswegen St Joseph's College Gregory Terrace
Lachlan Moss St Joseph's Nudgee College
Larzlo Sword Corinda SHS Sunnybank RUC
Louis Chabert The Southport School Surfers Paradise JRUC
Matt Brice Sunshine Coast Grammar School Sunshine Coast Grammar School JRUC
Max Johnson Padua College Albany Creek JRUC
Sam Morris The Southport School
Tony Fuimaono St Joseph's Nudgee College
Will Bailey Toowoomba Grammar School Dalby JRUC
Will Gilmore Scots PGC College, Warwick USQ Saints JRUC, Toowoomba
Willem Pienaar** Downlands College South Toowoomba JRUC
Xavier Collins Keebra Park SHS Colleges JRUC
Zac Hough Brisbane Boys College